esmaspäev, 18. aprill 2016

Vabakuulajad

Reedel oli mul võimalus käia Tartu kunstikoolis vabakuulajana. Lugesin sellest juba märtsis, et alates aprillist on võimalik käia vabakuulajana erinevate kursuste tundides. Kasutasin võimalust ja registreerisin ennast. Asjaajamine käis väga ruttu ning juba paar päeva hiljem olid nad nõus mind vastu võtma.

Kohale läksin kella 9ks nagu seal tavaliselt koolipäev algab. Vastu võttis meid Piret Paluteder, kes rääkis meile natuke täpsemalt, mis meil päev ette näeb ning tutvustas meile kooli. Vastuvõtt oli väga soe ja meeldiv. Lisaks enne kui ta meid esimesse tundi saatis tutvustas ta meile kooli ning õpetajaid.

Esimesena käisime joonistamas. Alguses arvasime Gretega, et saame vaikselt istuda ja vaadata kõrvalt, kuidas koolielu käib, kuid kus sa sellega. Kohe anti paber ja pliiats kätte ja pandi teiste kõrvale joonistama. Alguses tundus kõik võimatult raske ja võõras. Paber oli hiiglaslik, ruumiline joonistamine tundus võimatu, varjutamine keeruline ja nii edasi. Tekkis tunne, et olen sattunud väga valesse kohta ja peast käis läbi, et mida kuradit ma siin teen.
Tegelikult polnudki nii hull, kui alguses paistis. Lõpuks, kui saime alustatud läks töö kiiresti ja kergelt ning lõpptulemus oli esimese korra kohta päris hea. Jäin üsna rahule, samuti ka õpetaja :D
Joonistasime  oli kella 9-12ni. Mitte et seal üks tund kestaks 3 tundi vaid neil oli kaks tundi järjest ning ühe tunni pikkus on 90 minutit. Mis mulle aga eriti meeldis oli see, et polnud koolikella ning kõik toimis. Kõik oli väga loov ning vaba.

Pärast seda saime käia söömas. Söögivahetund oli tund aega pikk, mis on minu arust väga hea. Selle aja sees oleks jõudnud isegi kuskil poes või kohvikus käia, kuna kool ise asub põhimõtteliselt kesklinnas.

Teise poole päevast olime dekoraatoritega, kus meid jagati gruppidesse ning pidime tegema mingi telesaate stuudiomaketi. Minu grupp tegi Ringvaate stuudio maketi. Aus olla siis alguses ei saanud ma mitte midagi aru, mis toimub. Mul polnud mitte mingit ettekujutust, kuidas see kõik peaks välja nägema.

Aga vaatepilt oli selline..

Joosti kiiresti arvutiklassi ja hakati pilte otsima, siis kiirustati prinditud stuudio piltidega tagasi klassi ning hakati otsima erinevaid töövahendeid nii, et lõpuks oli terve laud erinevaid asju täis. Kõik käis nii ruttu, et ma alguses ei osanud midagi teha ja isegi ehmatasin natuke ära. Arvasin, et see kiire tempo ja askeldamine natuke vaibub, kuid lõpuks sain aru, et selline see tund ongi.
Tegelikult polnud üldse nii hull, oli huvitav vaadata kuidas tehti suure grupiga koostööd ja kuidas üleüldse kõik käis. Kes tegi stuudio seinu, kes diivaneid, kes kaameraid. Nii lahe oli näha, milliste ideede peale tuldi ja mida kõike ära kasutati. Alustades ajakirjadest, pambusest pulkadest,plastiliinist millest valmisid kaamerad, lõpetades õhupalli varte, joogikõrte ja fooliumiga, millest tehti prožektorid. Kasutati väga erinevaid materjale ja tehnikaid ja see muutis kogu selle asja huvitavaks.
Lõpuks,, kui igaüks oli oma asja valmis nokitsenud pandi kogu makett kokku. Tuli üsna reaalne välja. Selliseid asju võiks ka põhikoolis teha kuna see arendaks loogilist mõtlemist ja loovust.

Vahepeal käisin  kujundusgraafikute töid vaatamas, neid näitas mulle Maria.

Kogu päev sai läbi kell 4 ning siis saime koju. Üldine mulje oli tõsiselt lahe ning ma soovitan kõigil, kellel on vähegi huvi minna samamoodi vabakuulajaks.
Infot saate Kunstikooli kodulehelt: http://www.tartukunstikool.ee/
See kõik erines tohutult palju tavalisest koolist kuna asjadele oli hoopis teine lähenemine kui põhikoolis ja ka arvatavasti gümnaasiumis.

Tegelikult kogu selle käimise mõte oli see, et aru saada kas ma tahan alates sügisest minna gümnaasiumisse või kunstikooli. Nagu ma ka enne mainisin siis korraks ma mõtlesin, et täiesti pekkis ma ei lähe elu sees sinna, sest ma ei saaks seal hakkama. Päeva lõpuks aga sain aru, et just see ongi mulle. Muidugi ei ole ma siiski veel ära otsustanud, kuid eks näha saab.Kommentaare ei ole: