laupäev, 10. september 2016

First week

Nii nagu ma ühes postituses lubasin Teile koolist rääkida, siis nüüd ma seda teen.  Alguses mõtlesin teha selle tuleviku vormis ja rääkida, mis ees ootab, kuid nüüd teen hoopis nädala kokkuvõtte. Põhjuseni, miks nii tegin, jõuan varsti.

Ühesõnaga koolis esimene päev (02.09) oli minu jaoks mitmeid üllatusi täis. Esimene juba näiteks see, et pidin kooli minema alles kella üheks.. Ülimõnus minu arvates. Kohapeale minnes oli teine üllatus. Tund polnudki ainult enda klassiga vaid ka ühe teise kursuse õpilastega, kellega meid pandi rühmadesse. Kõigile jagati kätte macbookid whaaaat...ning anti leht millel olid kirjas kõik kriteeriumid ülesande täitmise jaoks. Pidime valima suvalt eesolevast nimekirjast inimese, keda me ei tea ja tema elulugu uurima, koostama sellest mõistekaardi ja seda hiljem kõigi ees tutvustama.

Muidugi valisime kursaõega kõige suvalisema nime. Selleks oli Lisa Fonssagrives.. mhm, esimene asi mida tegime oli see, et võtsime lahti google translate ja kuulasime, kuidas seda nime hääldada. Polnud just kõige lihtsam. 

Nii põhjus miks tahtsin seda enne esmaspäeva postitada oli, kuna esmaspäevast kuni kolmapäevani olin ma Obinitsas. Esimene koolinädal ja juba väljasõit.. jah, tundus ka mulle naljakas aga tegelt oli tore. Selle kogu ürituse mõte oli teha uusi õpilasi omavahel rohkem tuttavamaks. Kohapeal olid kõik Kunstikooli tulnud esimeste kursuste õpilased, olenemata erialast. Need kolm päeva olid üles ehitatud nö. talgute raames. Pidime tegema füüsilist tööd, kuid õnneks oli vaba aega rohkem, mille ajal saime tutvuda ja suhelda. Kohapeal filmisin seega loodan, et sain piisavalt materjali, et sellest video kokku panna ja seda Teiega jagada. Seega jääge ootama! ;)

Nii järele on veel jäänud neljapäev ja reede. Nende mõlema päeva jooksul oli kõige harjumatum see, et poole koolipäeva keskel oli 2,5-3tunnine paus. Õnneks mul kursaõde elab seal lähedal ning pakkus mulle lahkelt võimalust enda pool lebotada.

Neljapäeval kõigis tundides toimus rohkem tutvumine omavahel ning õpetajaga, aga mitte selles vormis, et kõik istuvad ringis ning ütlevad korda mööda, kes nad on ja kus tulevad. Pigem rääkisime erinevatel teemadel (ntks analüüsisime Obinitsas käiku) ning selle käigus saime rohkem aru, kuidas keegi mõtleb ja arvab. 

 (A ja kes veel ei tea siis meil on koolis kass nimega Igor. Õigemini nagu Õp. Vilja ütles siis me kõik oleme tulnud Igori kooli.)


Kommentaare ei ole: