laupäev, 24. september 2016

Kas valisin ikka õige eriala?

Hei-hei!

Olen seda postitust umbes neli päeva juba üritanud valmis saada ja no mitte kuidagi pole jõudnud või on poole kirjutamise pealt inspiratsioon otsa saanud. Ma ei taha täiesti uuesti seda alustada, seega jätan need lõigud sisse, mille olen varem kirjutanud ja märgin need jutumärkides.

"Täiesti uskumatu, kui kiireks aeg on läinud. Juba on 21.september. Viimasel ajal tunnen, et saan oma elu kokkuvõtta kolme sõnaga: kool, trenn, töö. Mis aga kõige masendavam on ma pole blogimiseks leidnud üldse aega ning mitmed postitused seisavad. (Pole jõudnud Obinitsa videoga üldse tegeleda, vabandust) Proovin kooli rütmiga harjuda ja ennast kokku võtta ja asju vaikselt ära tegema hakata.

Täpselt nädal tagasi käisin kooliga väljasõidul Tallinnas. Buss väljus kooli juurest kell 9. Kohale jõudsime väikse hilinemisega ning saime Tatari tänava  Caffeine ees kokku Madisega.
Suure kamba ja kaamerate tõttu meenutasime turiste, kes olid esimest korda Tallinnas. Tegelikult see muidugi nii polnud, aga endal oli päris naljakas. 

Külastasime mitmeid ateljeesid ning kohtusime erinevate disaineritega. Esimesena käisime kolme Eesti disaineri ühisateljees Embassy of Fashion. Seal võttis meid vastu Tanel Veenre. Ta näitas meile enda ehtedisaini ning vastas erinevatele küsimusetele. Eriti meeldis mulle tema lause, kus ta ütles, et perfektses elus oleks amet ja hobi üks ja sama. Samuti ütles ta, et kui inimene tegeleb asjaga. mis talle meeldib, siis ei tasu karta inspiratsioonikriisi, sest seda ei tule. 

Käisime veel lisaks Tanel Veenre isikunäitusel „TAHE“ Tallinna Kunstihoone galeriis 19. augustist 9. oktoobrini 2016. Sellest näitusest saad täpsemalt lugeda SIIT.

Pärast seda käisime moekunstnik Jaana Varkki ateljees, kus ta rääkis enda karjäärist. Lisaks näitas ta meile oma selle aasta sügis/talvist kollektsiooni. Rääkis kogu protsessist etapp haaval, kuidas valmib terve kollektsioon. See oli väga inspireeriv ning sain reaalse ülevaate, kuidas kõik tegelikult on. See on raske, on tõuse ja on mõõne ning kõigega tuleb hakkama saada.

Pärast seda jagunesime gruppidesse. Osad läsid Gorwi Style House butiiki ning teised said ise valida mida  teevad. Me otsustasime Gerta ja Viktoriaga sööma minna. Kella neljaks kogunesime kõik uuesti Caffeine ette, kus buss meid peale võttis ja KUMUsse viis. Alguses oli meil umber tund aega vaba, seega käisime lihtsalt ringi ja vaatasime erinevaid näituseid. Umbes tund aega enne koju tagasi sõitmist kohtusime stilist Gerly Tinniga. Gerly Tinn lõpetas Eesti Kunstiakadeemia moekunstiosakonna 2001. aastal ning omandas magistrikraadi Londoni kõrgemas kunstikoolis kostüümikunsti erialal 2010. aastal. Gerly Tinn on töötanud vabakutselise kostüümikunstniku, stilisti ja moekunstnikuna ning teinud stilistina kaastööd erinevatele ajakirjadele. Kõige enam meeldis mulle tema puhul tema otsekohesus. Ta ei hakkanud meie jaoks midagi ilustama ja rääkis karmist reaalsusest. Esimese asjana ütles ta, et kui me arvame, et stilisti amet on hea kerge ja saab ainult näpuga vehkida ja öelda kuidas ja mida siis me oleme endale loonud väga vale arvamuse. Ta tutvustas meile stilisti ameti nö "köögipoolt." Samuti andis meile erinevaid nippe, kuidas ennast juba hetkel arendada, et meist head stilistid saaks. Põhilause oli tal aga see, et keegi ei oota meid avasüli tööturul. Seda on meile ka öelnud meie Madis.
Kuus läbi hakkasime koju sõitma ning 9 olime Tartus tagasi."

Tegelikult kogu see väljasõit oli väga huvitav ja eriti palju positiivset emotsiooni tekitas Jaana Varkki külastamine. Kuid kui ma aus olen, siis Gerly Tinn natuke hirmutas mind oma karmi reaalsuse jutuga ära. Korraks käis peast isegi läbi, et äkki pole see ikka minu jaoks. Hiljem aga jõudsin järedusele, et seda kõike oli vaja, et saada teadlikumaks selles valdkonnas.

Nii lõpuks sain selle postituse enam-vähem valmis kirjutatud. Väike ülevaade meie väljasõidust, mis toimus ammu ammu, aga ma liiga laisk olnud, et seda kirja panna.


Kommentaare ei ole: