pühapäev, 6. november 2016

Vaheaeg või kool?

Hei-hei!

Väike ülevaade sellest, mis on vahepeal toimunud.

Nimelt kui enamik kooliõpilastel oli eelmine nädal vaheaeg, siis nope, mul mitte. Sain ilusti terve nädal koolis käia. Tegelikult oli meil valikainete nädal, mis tekitas tunde, et tuleb mõnus kerge nädal. Kas tegelikult ka oli kerge? Ei ütleks. Mitte isegi õppimise pärast vaid hoopis ärkamise. Tavaliselt pidin ainult kahel päeval nädalas kella üheksaks kooli minema ja teistel päevadel, kas alles üheteistkümneks või koguni üheks. Terve eelmine nädal  aga pidi kooli minema iga päev kella üheksaks. Mis mõttes??

Jah, ma tean, et ma ei tohiks vinguda, sest gümnaasiumi õpilastel hakkab kool veel varem. Kuid väga raske oli saada hommikuti ülesse ja minna üheksaks kooli, kui oled harjunud tavaliselt sellel ajal veel magama. 

Valikaineks valisin tänavakunsti ehk kõik seonduv graffitiga. Nädala esimesel poolel vaatasime erinevaid videoid tänavakunstist ning nädala teisel poole pidime visandama erinevaid graffiteid ning lõpuks tegema lõputöö.  Lisaks sellele, et oli raske ärgata oli ka üsna raske terve nädal keskenduda ainult ühele tööle. Lõpuks tüütas see täielikult ära. Reedeks pidi töö valmis olema ning muidugi kindlate reeglite järgi vormistatud. Lõpuks pidime seda terve klassi ees, pluss veel kõigi, kes samal ajal klassi vaatama tahtsid tulla tutvustama ja kaitsma. See oli alguses päris hirmutav, kuid pärast oli hea tunne, kui kõik oli tehtud. 

Neljapäeval käisime valikeaine raames Tartmusis näitusel "Kes loob linna?" Näitus uurib, kes, milliste eesmärkide, vahendite ja tulemustega kujundavad Tartu Linnaruumi. Ruumid olid pühendatud Tartu linnavõimu, arendajate ja kodanikuaktivistide tegevuse ja ruumiliste väljundite tutvustamisele. Üks ruumidest eistles kaasaegset visuaal- ja tekstikunsti, mis joonistab välja Tartu märkimisväärsed kohad ja voolib linna nägu. Näitust esitles kuratoor, kes rääkis väga huvitavalt ning näituse ise oli väga huvitavalt teostatud. 

Samuti oli eelmise nädala lõpus halloween. Ma olin seda üli kaua oodanud, kuid selle elevusega kaasnes ka täielik planeerimatus. Lõpuks siiski sai otsustatud, et kodus ei istu seda maha ning käisin sõbranna ja kuttidega Genialistides Halloweeni peol. Nagu iga aasta on olnud, oli seegi kord see üritus väga omanäoline, kuid lõpp kokkuvõtteks oli väga huvitav ning tore õhtu.


Kommentaare ei ole: