kolmapäev, 26. juuli 2017

Miks mitte Guido? Baar // Tondisaar

Eelmises postituses mainisin juba natuke Tondisaarel asuvat baari, mille nimi on Miks mitte Guido? Kes teab siis Tondisaar on saar Võrtsjärve lõunapoolses kolmandikus Valguta ja Soe vahelisel joonel, umbes 3 kilomeetrit kummastki kaldast. Lisaks sellele on see saar kõiget pool hektarit suur. Seega väga pisike ja veel keset järve. Minu esimene mõte, kui kuulsin sellest baaris oli, et kellel üldse selline mõtte tulla võis? Minu meelest väga originaalne ja lahe! Hiljem netist uurides, sain teada, et see on selle suvine ettevõtmine ja see avati alles hiljuti. Seega ma ei tea, kas keegi Teist on sinna juba jõudnud? Kindlasti anna teada, kuidas Sulle meeldis, kui oled! 
Seal oli võimalik osta jahutavaid jooke ja käsitööjäätist. Lisaks sellele veel ka näiteks pannkooke, mille valmistamist sai kohapeal jälgida. Baari ümbrus oli ka väga ägedalt kujundatud, laternad kase otsas ja võrkekiiged puude vahel.
Selleks, et see postitus aga huvitavamaks teha kirjutasin ma neile ning küsisin mõned küsimused, millele nad olid meelsasti nõus vastama. 

1. Millest sündis idee teha Baar keset Võrtsjärve pisikesele saarele?
Idee sai alguse jaanuaris, kui oma kambaga Tai saartel purjetamas käisime. Sattusime seal mitmetesse mõnusatesse reggae-baaridesse. Konkreetne idee vormus aga ühel eriti pisikesel saarel. Arvasime, et seal pole eriti inimesigi, aga leidsime väikese kaluriküla. Suhtlesime seal kohalikega viipekeeles ja saime teada, et võime küll džunglisse jalutama minna. Jalutasime nii 10-15 minutit teerada mööda ja järsku ilmus suvalise kummipuu tagant välja "Mango Bar". Leti taga seisis pikkade mustade juustega Tai hipi. Ta küsis meilt, kust me pärit oleme. Kui kuulis, et Eestist, tervitas ta meid sulaselges eesti keeles: "Tere tulemast!". Tuli välja, et vaid umbes kuu aega enne meid, olid sinna veel ühed eestlased sattunud ja puupilpa peale kenasti oma reisi kuupäevad ja eestikeelsed tervitussõnad maalinud. Jõime baaris mõned kokteilid ja selle käigus sündis ka idee oma baar teha. Ja just Tondisaarele, sest see on vähemalt sama jabur idee :)

2. Millisele inimesele mõeldes on loodud teie Baar?
Miks mitte, Guido? Baari on oodatud kõik toredad inimesed :) Aga eks me esialgu mõtlesime pigem selle peale, et kohalikul rahval tore oleks. Nüüdseks on selgunud, et Guitsibaarist on saanud Võrtsjärve ida- ja läänekalda elanike kohtumispaik, mida neil varem polnudki. Ja muidugi käiakse meie juurde üle terve Eesti. Isegi Rumeenia ja Saksamaa külastajaid on olnud. 
3. Kui Te saaksite kirjeldada enda Baari ühe või kahe sõnaga siis mis need oleks?
Mõnus. 
4. Olete küll alles avatud, kuid kas on juba kujunenud klientide lemmiktoode?
Tundub, et kõige lemmikumad on kohalik Biomari limonaad ja muidugi mohjitod. Üks tore naps on veel saarel pesitsevate lindude järgi nime saanud "Kormoran".

5. Kas olete avatud kogu aeg?
Kuna tegemist ei ole tavalise baariga, siis on ka väga raske kindlaid avamisaegu paika panna. Esiteks sõltume palju ilmast. Saarele ja saarelt ära saab liikuda ainult erinevate veesõidukitega. Teiseks teeme me kõik seda oma põhitöö kõrvalt. Seega oleme avatud siis, kui ilma ja aega on. Nädalavahetustel pigem kindlasti.
6.  Mis on olnud Teie jaoks kõige meeldejäävam arvamus Teie ettevõttest?
Eks vist ikka see, et oleme saarega imet teinud. Vaid paar nädalat tagasi oli seal üsna nukker seis. Rinnuni ohakas ja nõgesed, surnud linnud ja hingemattev hais. Nüüd on saar puhas ja mõnus koht, kus aeg peatub ja lihtne on ennast meie juurde unustada. Ja need päikeseloojangud... 

7. Lisa.
Tahaks veelkord tänada kõiki, kes meid on aidanud. Neid häid inimesi on olnud uskumatult palju ja me tõesti loodame, et nad kõik jõuavad kasvõi korraks ka baari :)
Kommentaare ei ole: